Proteza kolana bez kolejki? W Rudzie Śląskiej to możliwe, ale tylko do końca tego roku
Proteza kolana za darmo i bez kolejki? W Rudzie Śląskiej to możliwe, ale tylko do końca tego roku.
Jest szansa, by praktycznie bez kolejki mieć założoną protezę kolana. Mamy obecnie tzw. wolne moce przerobowe, dlatego chcemy by mieszkańcy Rudy Śląskiej i miast ościennych skorzystali z tej atrakcyjnej oferty i naszych usług. Wolne terminy na zabiegi endoprotoezoplastyki stawu kolanowego mamy jedynie do końca tego roku. Co ważne, są to operacje dla pacjentów całkowicie bezkosztowe – podkreśla dr n. med. Sławomir Wroński, ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.
Endoprotezoplastyka stawu kolanowego jest ostatnim w kolejności zabiegów ratujących kolano. Do tego typu operacji kwalifikowani są pacjenci posiadający zmiany utrwalone i nieodwracalne.
Cześć chorych kwalifikujemy na tej podstawie wykonywanych wcześniej artroskopii. W jej w trakcie okazuje się, że kolano jest zniszczone w sposób nieodwracalny, nie ma chrząstek stawowych i żaden inny sposób leczenia tutaj nie wchodzi w rachubę. Takim pacjentom proponujemy wtedy założenie endoprotezy – tłumaczy dr Wroński.
Osoby zainteresowane powinny zgłosić się Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej - Goduli i zapisać się na wolny termin (ul. Wincentego Lipa 2, I piętro, tel. 32 779 59 79). Pacjenci powinny posiadać aktualne, nie starsze niż 6 miesięcy, zdjęcie rentgenowskie. Co więcej, jeśli chcą przyspieszyć tempo zabiegu, ograniczając przy tym do minimum wizyty w poradni, powinni wcześniej przygotować również konsultacje.
Konsultacje od specjalisty na temat dodatkowych chorób, na które dany pacjent się leczy, koniecznie muszą być w formie pisemnej. Najczęściej są to schorzenia przewlekłe, które mają wpływ na znieczulenie i przebieg samego zabiegu, np. choroby tarczycy, cukrzyca i choroby serca. Do kwalifikacji do zabiegu pacjentom potrzebne jest również zaświadczenie od stomatologa odnośnie do braku ognisk zakażenia. My na etapie poradni wykonujemy potem badanie krwi i moczu i jeśli są konieczne jeszcze kolejne konsultacje. Wszystko jest potem przekazywane pacjentowi w formie karty kwalifikacyjnej. Teoretycznie, jeśli spełnione zostaną wszystkie warunki, chory może poddać się zabiegowi nawet po tygodniu od pierwszej wizyty w naszej Poradni – kończy dr n. med. Sławomir Wroński.
Komentarze (1) DODAJ