Policjanci kontrolują pustostny i apelują do mieszkańców
Policjanci kontrolują pustostny i apelują do mieszkańców
Dodano:
Czas czytania: 2 min.

Policjanci kontrolują pustostny i apelują do mieszkańców

Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. W okresie jesienno-zimowym wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Aktualnie policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne mogą szukać schronienia. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Wraz ze spadkiem temperatury policjanci większą uwagę będą poświęcać kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Pustostany, działkowe altanki i klatki schodowe to miejsca, które najczęściej odwiedzają mundurowi. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku. Dotyczy to także osób nietrzeźwych, przebywających poza domem i narażonych na wychłodzenie organizmu. Oprócz niebezpieczeństwa związanego z narażeniem na niskie temperatury, osoby te często tracą życie w pożarach lub wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Zagrożeniem dla nich jest także stan techniczny budynków, w których przebywają. W większości przypadków są to pustostany przeznaczone do rozbiórki.

Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność". (Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997).

Autor / Źródło
Sylwia Machowska / KMP Ruda Śląska

Komentarze (7) DODAJ

mieszkanka
Pustosny? Co za geniusz pisze te artykuły? Jaka szkole skończył? Dzieci w podstawówce poprawniej piszą!
mieszkanka napisał/a:
urzednik
Coś w Straży Miejskiej strażników ubywa. Coraz mnie widzę ich a widzę jakiś "przecinków" co waży 40 kg haha🤣
urzednik napisał/a:
zŁ
Przecinek swoją drogą ,ale z profesją.
napisał/a:
przecinek
Jakichś, panie męski urzędnik.
przecinek napisał/a:
kwk pokój
A co robi Straż Miejska? Już wychodzi, że mają za mało ludzi w składzie?. A to dopiero początek. Każdy normalny człowiek się zwalnia bo jak można pracować za takie śmieszne pieniądze
kwk pokój napisał/a:
ela
Jak ktoś chce to żyje jak normalny człowiek ,gorzej jest braknie rozumu.
ela napisał/a:
pff
Lepiej żeby sprawdzili dom przy ul. Kolejowej... na pograniczy NB i Wirku
pff napisał/a:

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe