Nowe oblicze Wielkiego Pieca.  Za nami pierwszy dzień obrad Sądu Konkursowego
Nowe oblicze Wielkiego Pieca.  Za nami pierwszy dzień obrad Sądu Konkursowego
Nowe oblicze Wielkiego Pieca.  Za nami pierwszy dzień obrad Sądu Konkursowego
Dodano:
Czas czytania: 3 min.

Nowe oblicze Wielkiego Pieca. Za nami pierwszy dzień obrad Sądu Konkursowego

Dzisiaj pierwszy dzień obrad Sądu Konkursowego, który będzie debatował nad koncepcjami zagospodarowania Wielkiego Pieca Huty Pokój. W sumie w organizowanym przez miasto konkursie nadesłano 28 prac. Do ostatniego etapu komisja zakwalifikuje maksymalnie 5 projektów.

Dzisiaj pierwszy dzień obrad Sądu Konkursowego, który będzie debatował nad koncepcjami zagospodarowania Wielkiego Pieca Huty Pokój. W sumie nadesłano 28 prac. Jak zapewnili mnie sędziowie jest w czym wybierać. Przypomnę, że autor zwycięskiej pracy zostanie wybrany w grudniu - napisała na swoim Facebook'u prezydent Grażyna Dziedzic.

Oceny nadesłanych opracowań i kwalifikacji podmiotów do kolejnego etapu dokonywać będzie 8–osobowy Sąd Konkursowy. W jego skład wchodzić będzie:

  • czterech sędziów Stowarzyszenia Architektów Polskich,
  • Zastępca Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
  • oraz dwóch przedstawicieli Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego – ERIH.

Przewodniczącym Sądu będzie dr inż. arch. Łukasz Urbańczyk, miejski konserwator zabytków.

Do 25 września wyłonionych zostanie maksymalnie 5 najlepiej ocenionych projektów, które zakwalifikują się do ostatniego etapu konkursu. W tym etapie finaliści będą musieli uszczegółowić swoje wcześniejsze prace, w tym m.in. przedstawić model fizyczny całego projektowanego zespołu zabudowy, a także rzuty czy przekroje projektowanych budynków. Jego rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w grudniu. Wtedy też wybrany zostanie autor zwycięskiej pracy. Oprócz przyznania głównej nagrody finansowej zostanie on zaproszony do podpisania umowy na wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego zagospodarowania Wielkiego Pieca.

Jak szacują rudzcy samorządowcy, koszt rewitalizacji oraz adaptacji Wielkiego Pieca na nowe cele wyniesie ok. 40 mln zł.

Komentarze (6) DODAJ

boluś
to łod razu zafundować tabliczki dziękczynne ku chwale uRZĘDU jak to robioł Stania'zadedykować ta kupa złomu z lat 60tych na wieczną pamiątkę rządów Nawiedzonej Czwórki. I niech łod razu dzwigają opłaty i podatki bo z czegoś ta "atrakcja"trza sfinansować!
boluś napisał/a:
henry
jakby był kto inny przy władzy to tez by 40 milionów wywalił na ten złom
henry napisał/a:
bladius
za 40 baniek było by tyle parkingów i oslupkowanych chodników, zabezpieczone przejścia dla pieszych. Ale po co, Grażynka woli złom kupić wart 0.50 groszy z kilo za 40 mln
bladius napisał/a:
Życzliwy
Ten piec to już obiekt historyczny.Dobrze,że zadba się o niego i będzie pełnił funkcję kulturalną. Goście zagraniczni są zafascynowani tym,że jest on w centrum miasta.No,ale niektórzy nasi mieszkańcy tego nie doceniają. U nas dopiero jak coś wyburza podnosi się wielki krzyk(patrz bunkry)
Życzliwy napisał/a:
widokowy
Tak tak szpital odziały zamyka,zato widoki sie otwiera,no no heca na całego.
widokowy napisał/a:
pracownik wrześniowy
Lekką ręką 40 mln na kupę żelastwa. Jak głosowaliście, tak macie.
pracownik wrześniowy napisał/a:

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe