Mężczyźni a medycyna estetyczna – zabiegi najczęściej wybierane przez panów
Mężczyźni coraz częściej interesują się medycyną estetyczną – nie tylko w celu poprawy wyglądu, ale też samopoczucia i komfortu życia. Zmieniające się potrzeby i dostęp do nowoczesnych technologii sprawiają, że gabinety oferują coraz więcej zabiegów dla panów. Poznaj najpopularniejsze z nich.
Coraz większe zainteresowanie medycyną estetyczną wśród mężczyzn
Jeszcze kilkanaście lat temu zabiegi medycyny estetycznej kojarzono głównie z kobietami. Dziś coraz więcej mężczyzn korzysta z terapii anti-aging, by zachować dobrą kondycję skóry i opóźnić oznaki starzenia. Zadbany wygląd postrzegany jest jako element stylu życia, a nie próżności.
Na wzrost zainteresowania wpływają:
- zmiana podejścia do własnego zdrowia i wizerunku,
- rozwój trendu longevity, czyli dbania o długowieczność w dobrym stanie,
- większa dostępność nowoczesnych, małoinwazyjnych procedur medycyny estetycznej.
Mężczyźni nie oczekują radykalnych zmian. Zwykle zależy im na naturalnym efekcie, poprawie jędrności skóry, redukcji zmarszczek lub modelowaniu sylwetki. Coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na estetykę, ale też funkcjonalność i komfort codziennego życia.
Laserowa depilacja ciała
Depilacja laserowa to jeden z zabiegów, które cieszą się wśród mężczyzn dużą popularnością. Szczególnym zainteresowaniem obdarzają go panowie aktywni fizycznie – uprawiający sport, trenujący siłowo lub pracujący w wymagających warunkach.
Panowie decydują się najczęściej na usunięcie owłosieniaz:
- pleców i karku,
- torsu i brzucha,
- pach, szyi, linii zarostu,
- twarzy – m.in. dlatego, aby uniknąć podrażnień od golenia.
Laserowe usuwanie owłosienia pozwala zredukować problem wrastających włosków, podrażnień i nadpotliwości. Zabieg wymaga serii kilku powtórzeń – zazwyczaj od 6 do 8, wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach. Później trzeba powtarzać zabieg co kilka-kilkanaście miesięcy, aby przedłużyć efekty. Depilacja ceniona jest za długotrwałe efekty oraz korzystny wpływ na skórę, która po zabiegu staje się gładsza i mniej podatna na podrażnienia.
Zabiegi redukujące tkankę tłuszczową
Mężczyźni, podobnie jak kobiety, również zmagają się z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najczęściej dotyczy to okolic brzucha, klatkipiersiowej, bioder, a także linii żuchwy. U niektórych panów problemem jest ginekomastia – przerost gruczołu piersiowego.
Zabiegi modelujące sylwetkę, takie jak liposukcja, pozwalają:
- zmniejszyć obwód wybranych partii ciała,
- zredukować ginekomastię,
- poprawić proporcje sylwetki.
Tego typu procedury wymagają kwalifikacji przez lekarza. Podczas konsultacji oceniany jest stan zdrowia, grubość tkanki tłuszczowej oraz realne oczekiwania. Rekonwalescencja trwa zazwyczaj kilka tygodni. Pełny efekt widoczny jest po całkowitym zagojeniu się miejsca zabiegowego, gdy obrzęk ustąpi, a tkanka się zregeneruje.
Toksyna botulinowa i kwas hialuronowy
Zmarszczki mimiczne, które u mężczyzn pojawiają się najczęściej na czole i wokół oczu, również można zredukować z pomocą medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa skutecznie wygładza tego rodzaju zmarszczki, nie blokując przy tym mimiki.
Przy pomocy tego preparatu można:
- zredukować zmarszczki poziome na czole,
- wygładzić bruzdę między brwiami (tzw. lwia zmarszczka),
- zredukować „kurze łapki” przy oczach.
Mężczyźni coraz częściej korzystają też z wypełniaczy. Kwas hialuronowy pozwala wymodelować rysy twarzy – np. podkreślić linię żuchwy lub uzupełnić ubytki objętości w okolicach policzków. Profesjonalnie wykonany zabieg daje szybki efekt, przy zachowaniu naturalnych proporcji.
W przypadku zabiegów iniekcyjnych niezwykle ważna jest precyzja. Skóra mężczyzny jest grubsza i bardziej unaczyniona niż u kobiet, dlatego plan zabiegowy musibyć dostosowany indywidualnie.
Zabiegi rewitalizujące skórę
Pod wpływem upływającego czasu męska skóra szybko traci jędrność, staje się bardziej sucha i mniej elastyczna. W odpowiedzi na te problemy stosuje się zabiegi, które poprawiają jej kondycję i strukturę.
Do najczęściej wybieranych przez mężczyzn należą:
- mezoterapia igłowa,
- stymulatory tkankowe,
- zabiegi regenerujące o działaniu przeciwstarzeniowym.
Tego typu procedury pomagają:
- poprawić nawilżenie i elastyczność skóry,
- wyrównać koloryt,
- zredukować oznaki zmęczenia.
Zabiegi rewitalizujące najlepiej wykonywać w seriach, z odpowiednią częstotliwością – np. co kilka miesięcy.Ich działanie nie zmienia rysów twarzy, ale przywraca jej świeży, wypoczęty wygląd.
Indywidualne podejście do pacjenta
Skóra mężczyzny różni się od kobiecej – jest grubsza, bardziej owłosiona i wolniej traci jędrność. Inne są też oczekiwania estetyczne. Panowie często stawiają na zachowanie naturalnego wyglądu i poprawę jakości życia.
Dlatego istotne znaczenie ma:
- dokładna konsultacja,
- ocena typu skóry i budowy twarzy,
- indywidualnie dobrany plan terapii.
Medycyna estetyczna może być dla mężczyzny ważnym elementem dbania o siebie – nie tylko w kontekście urody, ale też pewności siebie, dobrego samopoczucia i aktywności zawodowej.
Coraz więcej mężczyzn korzysta z medycyny estetycznej. Zabiegi dopasowane do ich potrzeb poprawiają wygląd, ale też zwiększają komfort i pewność siebie.
Jeśli chcesz poznać dostępne możliwości, sprawdź ofertę Kliniki Miracki i umów się na indywidualną konsultację w jednej z 7 placówek.
Dodaj komentarz