Z wizytą w bunkrze satanistów. Kolejny urbexowiec odwiedza miejsce tragedii sprzed 23 lat
Dodano:
Czas czytania: 3 min.

Z wizytą w bunkrze satanistów. Kolejny urbexowiec odwiedza miejsce tragedii sprzed 23 lat

Schron bojowy nr 44 na Halembie to miejsce okryte złą sławą – to właśnie tam w 1999 roku dokonano podwójnego, rytualnego morderstwa. Obecnie wielu miłośników urbexu odwiedzabunkier, aby pokazać, jak wygląda miejsce tej okrutnej zbrodni od środka. Już w piątek na kanale jednego z internetowych twórców pojawi się film z wizyty w tzw. bunkrze satanistów.

Kolejny urbex z „bunkra satanistów”

Twórca internetowy Jacob Urbex, wraz z SRC Urbex i Urbex forgotten by time, odwiedził niedawno schron bojowy nr 44, w którym w 1999 roku doszło do strasznej zbrodni – morderstwa dwójki nastolatków. Uczestnicy wyprawy uwiecznili swoje odkrycia na materiale wideo,który będzie można obejrzeć na kanale Youtube Jacob Urbex już w ten piątek (14.01) o godzinie 20:00

SPRAWDŹ KANAŁ JACOB URBEX

Czym jest urbex?

Urbex, a właściwie urban exploration to obecnie bardzo popularna forma aktywności. Polega na eksploracji zazwyczaj niedostępnych bądź niewidocznych budowli oraz elementów infrastruktury. Uczestnicy wypraw urbexowych zapuszczają się do miejsc opuszczonych, tuneli czy katakumb. Często odwiedzane miejsca mają jakąś ciekawą lub mroczną przeszłość. Główną zasadą eksploracji jest "zabierz tylko zdjęcie, zostaw odciski stóp”uczestnicy wypraw nie okradają ani nie dewastują odwiedzanych przez siebie miejsc.

Niedługo miną 23 lata od tej okrutnej zbrodni

Do wydarzeń, które wstrząsnęły całą Polską, doszło w nocy z 2 na 3 marca 1999 roku. Czwórka znajomych spotkała się w bunkrze, w którym już wcześniej odprawiano czarne msze i inne okultystyczne rytuały. Tym razem jednak mistrzowie ceremonii, Tomasz S. i Robert K. postanowili posunąć się o krok dalej i dokonać rytualnego morderstwa na dwójce swoich niczego nieświadomych znajomych – Karinie i Kamilu. Dwójka nastolatków została zaszlachtowana nożami. Napastnicy również zamierzali odebrać sobie życie, lecz, jak twierdzą „zabrakło im odwagi”. Jeden ze sprawców został skazany na dożywocie, drugi na 25 lat więzienia.

Schron bojowy nr 44 do dziś przyciąga eksploratorów zafascynowanych zjawiskami paranormalnymi. Mimo że wejście i okna zostały zamurowane, dotychczas nie powstrzymało to zdeterminowanych śmiałków od wejścia do wnętrza miejsca zbrodni.

Autor / Źródło
Magdalena Świerczek / Jacob Urbex

Komentarze (16) DODAJ

mamba
Ten skazany na 25 lat pracuje unie w firmie jpr dziś się dowiedziałam
mamba napisał/a:
marian
to było coś
marian napisał/a:
kondzio
To byla wtedy afera. Kazdy za dziecka chciał tam wejsc i zobaczyć ale ale strach byl silniejszy. Niedlugo wyjscie Tomasza pewnie od razu zmienia mu nazwisko i wykludzą do innego miasta
kondzio napisał/a:
44
Czyli za 2 lata jeden z nich wyjdzie na wolność. Proponuję go tam zamknąć z 2 na 3 marca i niech poczuje dreszczyk emocji jak za młodu.
44 napisał/a:
molka
Czyli jeden z morderców wyjdzie za 2 lata.
molka napisał/a:
mamba
Już wyszedł
mamba napisał/a:
goja
To straszna tragedia dla tych wszystkich rodzin, wszyscy byliśmy z jednego podwórka i wszyscy byliśmy w szoku gdy to się stało.
goja napisał/a:
kasper
Byłem wtedy uczniem Technikum Górniczego w Halembie, znaliśmy się i ten szok pamiętam jak gdyby to było wczoraj. Wtedy zrozumiałem że nigdy nie wiesz co w człowieku siedzi. Ktoś lubił dredy, ktoś słuchał rege, ktoś kochał the doors a ktoś chodził w czarnym skurzanym płaszczu i to nikogo nie dziwiło. I nagle ten beztroski świat runął.
kasper napisał/a:
mm
Nie wiem co ma wnieść promowanie takich "wydarzeń". To miejsce już dawno powinno zostać zrównane z ziemią.
mm napisał/a:
hmhm
W tym jest problem tego się nie da zrównać z ziemią, już próbowali wszystkim i ani rusz tego . Więc jedynie to co idzie zrobić to zamurować. Pamiętam jak próbowali wysadzić bunkier na czarnym lesie pod budowę osedla , nic nie ruszyło nawet kawałek nie odpadł, więc wzięli go polalowali kratami zamkli i jako osmzdoba stoi
hmhm napisał/a:
caslaw
Ten schron jest częścią dawnego Obszaru Warownego "Śląsk". Wyburzać go tylko dlatego, że popełniono tam morderstwo?
caslaw napisał/a:
mm
Ten dawny Obszar Warowny Śląsk od początku istnienia do niczego nie służy i zaczął niszczeć wkrótce po oddaniu do użytku. Prawdziwe zabytki w naszym mieście niszczeją, a "włodarze" Rudy Śląskiej mają to gdzieś. Jak można tak zapuścić na przykład Szyb Andrzeja, po tym jak wydano na niego mnóstwo pieniędzy. A takich perełek mamy więcej w mieście.Co do tego mordowania w zamkach, twierdzach itp. to muszę się zgodzić i nie zgodzić. Coś co było kiedyś regułą w zamkach (szeroko rozumiane niewolnictwo), nie było, nie jest i nie powinno być regułą w naszych czasach (także to co się stało w latach 90-tych). Po przeczytaniu artykułu mam wrażenie, że autorkę zafascynowało samo to, że "kiedyś" urzędowali tam sataniści. Pani Magdaleno wielu ludzi pamięta to co się wtedy stało, to nie było kiedyś tam tylko na nieszczęście zdarzyło się w naszych czasach. Mam wrażenie, że Pani artykuł, czy też raczej skupienie jego treści na niewinnej eksploracji "odkrywców" jest niezbyt mądre i może przyciągnąć znudzonych i nieszczęśliwych młodych ludzi. Oby nikomu nic głupiego nie strzeliło do głowy.
mm napisał/a:
kpina + ironia / szydera
23 lata wstecz - toż to prehistoria jest, a nie nasze czasy... to zdarzyło się kiedyś tam hen :-)
kpina + ironia / szydera napisał/a:
mm
Ludzie, którzy znali ofiary ciągle żyją i nie są starcami
mm napisał/a:
boluś
To trza zrównać z ziemią wszystkie Zamki,Twierdze i Fortyfikacje Wszędzie sie tam mordowali w imię jakichś Głupawek! Swoją drogą jakaś niyzdrowo fascynacja w tym artykule jest !
boluś napisał/a:
rafał
Czemu trzeba zrównać z ziemią? Ten bunkier to kawałek historii która rozgrywała się podczas XX wieku. Nie widzę sensu w niszczeniu historii tylko dlatego że coś się w nich stało. Temat samego morderstwa jak dla mnie jest bardzo interesujący. A tak poza tematem to według zasad języka polskiego, powinno pisać się trzeba ;)
rafał napisał/a:

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe