Przyszłość w mundurze
Przyszłość w mundurze
Przyszłość w mundurze
Przyszłość w mundurze
Dodano:
Czas czytania: 8 min.

Przyszłość w mundurze

Studia to czas intensywnego rozwoju, więc najlepiej byłoby postawić na przyszłościowy zawód, realizację pasji i zdobywanie pierwszych doświadczeń już podczas akademickiej przygody. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak!
 
 
W odpowiedzi na oczekiwania młodych ludzi i wymagania współczesnego rynku pracy specjalną ofertę dydaktyczną przygotowała Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa. 
 

Kto marzy o pracy w służbach mundurowych, przygodzie z pedagogiką, czy chciałby zmierzyć się po prostu z dalszą edukacją, to teraz ma taką możliwość! Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa od 2004 roku kształci młodych, zdolnych i ambitnych w Poznaniu, a od 2010 roku również na Śląsku, a dokładniej w Gliwicach, gdzie funkcjonuje Wydział Studiów Społecznych uczelni. Wydział umożliwia zdobywanie wiedzy na dwóch kierunkach studiów pierwszego stopnia – na sztandarowym Bezpieczeństwie Narodowym oraz na Pedagogice. Na każdym z kierunków jest do wyboru kilkanaście specjalności. Dzięki temu student ma możliwość realizowania się w zawężonym, ale interesującym dla niego obszarze. 
 

SPECJALNOŚCI
W przypadku Bezpieczeństwa Narodowego największą popularnością cieszy się specjalność bezpieczeństwo publiczne – specjalizacja policyjna. To opcja dla tych, którzy w przyszłości chcą nosić policyjny mundur. Zaraz po niej studenci najchętniej decydują się na bezpieczeństwo antyterrorystyczne lub bezpieczeństwo zakładu pracy i BHP. Zainteresowanie przykuwa też bezpieczeństwo cyberprzestrzeni, bezpieczeństwo obiektów, osób i mienia, a także records management, czyli zarządzanie dokumentacją oraz specjalność zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.
 

Na kierunku Pedagogika również szeroki wachlarz możliwości do wyboru. Od edukacji dla bezpieczeństwa z BHP i metodyką, przez metodykę dochodzeniowo – śledczą aż po cieszącą się coraz większym zainteresowaniem opieką nad osobą starszą. Jest też pedagogika penitencjarna, pedagogika wojskowa i psychopedagogika z detektywistyką. Jak widać możliwości do rozwijania się oraz do ciekawej przyszłości w zawodzie pedagoga jest wiele. Ponadto oferowana jest również pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z socjoterapią, pedagogika pracy – coaching i zarządzanie sekretariatem, profilaktyka i prewencja społeczna – specjalizacja policyjna oraz resocjalizacja.
 

DODATKOWE ATUTY
Jednak studia licencjackie to nie wszystko, co oferuje Uczelnia. W bogatej ofercie są też specjalistyczne studia podyplomowe, kursy i Akademia Języków Obcych "Future”. Studia podyplomowe do świetny sposób na podniesienie lub uzupełnienie swoich kwalifikacji, a w ostatnim czasie absolutną nowością jest kierunek Zarządzanie Bezpieczeństwem Państwa, który daje  możliwość ubiegania się o pracę na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem w administracji publicznej i samorządowej oraz w firmach działających wsektorze bezpieczeństwa narodowego i publicznego. Ponadto Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa współpracuje z Policealną Szkołą Detektywów i Pracowników Ochrony O’chikara. Dzięki temu zostając studentem uczelni można nieodpłatnie w dwa lata uzyskać też tytuł technika ochrony fizycznej osób i mienia, technika administracji czy technika BHP. Tak bogata oferta edukacyjna ściśle dopasowana do potrzeb kandydatów i współczesnych wymagań rynku pracy powoduje, że aż 87% absolwentów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa znajduje pracę w zawodzie.
  

TO CO WYRÓŻNIA
Warto dodać, że studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa to nie tylko wykłady, których studenci słuchają siedząc w ławach, ale też praktyczne zajęcia w terenie, które dają możliwość sprawdzenia się w każdej dziedzinie i w każdej sytuacji. Ponadto to najlepszy czas na budowanie relacji z rówieśnikami i starszymi kolegami  z uczelni. Dlatego też dla studentów organizowane są integracyjne obozy sportowe, podczas których sprawdzana jest nie tylko sprawność fizyczna, testom poddawane są też zdolności integracyjne grup dziekańskich. 

 
STUDIA DLA KAŻDEGO -  WYSOKIE STYPENDIA I 
Najważniejsze jest jednak to, że studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa są osiągalne dla każdego, kto chce studiować, rozwijać się i realizować bez względu na sytuację materialną. Najlepszym studentom przyznawane są stypendia rektora w kwocie nawet do 850 złotych. Studenci pozbawieni rodzinnego wsparcia finansowego mogą liczyć na stypendium socjalne, które należy do jednych z najwyższych i wynosi miesięcznie 900 złotych. To jednak nie wszystko. Są również stypendia specjalne dla osób niepełnosprawnych i zapomogi, które mogą wynieść nawet 1500 złotych. 
 

Zaoszczędzić na studiowaniu można już na etapie rekrutacji, podczas składania dokumentów. Wystarczy zapoznać się z listą promocji dostępną dla kandydatów na studia i wybrać opcję najbardziej korzystną dla siebie. 

 

WSB  logoWyższa Szkoła Bezpieczeństwa
44-100 Gliwice, ul. Studzienna 3/5
tel. 32/335 40 19

Informacje o promocjach
 
 
 
Autor / Źródło
Barbara Łukomska-Piłat / WSB

Komentarze (2) DODAJ

pan jest jeden
Niech wszyscy idą na policjantów itp. ( służby porządkowe ) bo w tym kraju nie ma porządku. Ktoś coś musi zrobić !!!
pan jest jeden napisał/a:
pracownik lipcowy
to idź
pracownik lipcowy napisał/a:

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe