Na dworcu w Chebziu montowane są meble. Na antresoli widać już regały na książki
Na dworcu w Chebziu montowane są meble. Na antresoli widać już regały na książki
Dodano:
Czas czytania: 3 min.

Na dworcu w Chebziu montowane są meble. Na antresoli widać już regały na książki

Na dworcu w Chebziu montowane są meble. Na antresoli widać już regały na książki. Prace związane z umeblowaniem i montażem sprzętu audio-wizualnego powinny się zakończyć do końca wakacji, a uruchomienie biblioteki zaplanowane jest na koniec września.

W głównej mierze instalowane wyposażenie stanowią meble biblioteczne oraz biurowe. Pojawią się nowe przesuwne regały na książki, a także fotele oraz pufy dla czytelników, którzy na miejscu będą chcieli skorzystać z książeklub czasopism.

Czytelnicy oprócz wygodnych foteli do dyspozycji będą mieli m.in. dwie komfortowe kabiny akustyczne, w których czas spędzony na lekturze nie zostanie zaburzony przez żadne dźwięki.

Będą to przeszklone kabiny, gdzie będzie można wygodnie usiąść oraz odseparować się od wszelakich dźwięków i w zupełnej ciszy zagłębić się w lekturze, czy to czytanej, czy też w wersji audio - zdradza Krystian Gałuszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej.

Oprócz nowych mebli na Stacji Biblioteka zainstalowany zostanie także sprzęt audiowizualny. Przede wszystkim chodzi tu o wyposażenie sali animacyjnej,gdzie zainstalowana zostanie scena wraz z nagłośnieniem, projektory oraz ekran.

Wszystkie prace związane z umeblowaniem i montażem sprzętu audio-wizualnego powinny się zakończyć do końca wakacji, a uruchomienie biblioteki zaplanowane jest na koniec września.

Docelowo naDworcu w Chebziu znajdzie się wypożyczalnia ogólna, mediateka, wypożyczalnia historyczna, kawiarnia/czytelnia oraz galeria Fermata Godula. Co istotne, po przeniesieniu siedziby biblioteki do byłego budynku dworca w Chebziu w dotychczasowej siedzibie w Wirku nadal funkcjonować będzie wypożyczalnia dla dorosłych oraz dla dzieci.

Kompleksowa rewitalizacja byłego budynku dworca w Chebziu zakończyła się z końcem 2018 r. Prace polegały przede wszystkim na adaptacji wnętrza budynku pod bibliotekę. Koszt rewitalizacji i adaptacji dworca to ponad 8 mln zł. Miasto pozyskało na jego odrestaurowanie 95% dotacji. Środki zostały przyznane w ramach konkursu z działania „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Na obiekt można zagłosować w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2019. Dworzec jest jednym z czterech rudzkich obiektów rywalizujących o ten tytuł. 

Aby zagłosować kliknij TUTAJ

Autor / Źródło
Karolina Bauszek-Żurek / fot. FB Grażyna Dziedzic

Komentarze (7) DODAJ

pepe
Znowu dysydenci zaszaleli. Kto tam będzie jeździł po książki?
pepe napisał/a:
stary miejscowy
Elegancko dworzec wyposarzacie,ale zato odziały szpitalne w goduli zamykacie fajnie jedziecie,ico nato pacjenci.
stary miejscowy napisał/a:
lili
Ciekawe ilu będzie chętnych do wypożyczania książek. Mam nadzieję, że po roku działalności biblioteki dowiem się jaka była frekwencja,
lili napisał/a:
axelmixer
Myślę, że to rozsądna odpowiedź na realne potrzeby mimieszkańców. Podobno na kafhausie to teraz temat numer jeden.
axelmixer napisał/a:
henryk
Szkoda ze w takim miejscu WC jest niedostępne dla podroznych
henryk napisał/a:
pracownik sierpniowy
Piękny zabytkowy budynek, ładnie odnowiony. Szkło, metal, ceramika. Do tego meble - najtańsze paździochy. Smutne.
pracownik sierpniowy napisał/a:
iks
Bez przesady. Meble są estetyczne i funkcjonalne. To tylko regały. Jakby zamówili dębowe to by koszt mebli przewyższył wartość książek... :-)
iks napisał/a:

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe