Konwencja Wyborcza Michała Pierończyka
W środę 7 września w Domu Kultury w Bielszowicach odbyła się konwencja wyborcza Michała Pierończyka. Podczas spotkania ze swoimi poplecznikami kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej przedstawił szczegóły swojego programu wyborczego oraz podsumował finiszującą kampanię.
Ruda Śląska w 4 filarach
Podczas konwencji wyborczej Michał Pierończyk po raz kolejny przedstawił swój program wyborczy.
Kandydat podzielił swój program wyborczy na 4 główne filary: Miasto Inwestycji, Zieleni, Obywatelskie i Dziedzictwa. W każdym z nich znajdują się pomniejsze postulaty kandydata, nad którymi zamierza pracować, jeżeli uda mu się objąć stanowisko prezydenta.
W filarze Miasto Inwestycji Pierończyk wymienia zagospodarowanie terenów po kopalniach Pokój i Polska- Wirek, reaktywację Rady Przedsiębiorczości oraz dokończenie realizacji prowadzonych inwestycji w tym nowego budynku szkoły w Bielszowicach oaz kolejnego odcinka trasy NS.
Ruda Śląska ma się stać również Miastem Zieleni. Pierończyk zapewnia, że jeżeli obejmie prezydenturę, rynek na Nowym Bytomiu zostanie przebudowany na podstawie dialogu z mieszkańcami. Podobny postulat wysnuła większość kandydatów. Były wiceprezydent chciałby także stworzyć Kodeks Dobrych Praktyk w zakresie dbania o miejską infrastrukturę zieloną i błękitną oraz zakończyć rewitalizację Placu Niepodległości pomyślanego jako centrum dzielnicy Godula.
Trzecim wyróżnionym przez kandydata filarem jest Miasto Obywatelskie. Pierończyk chciałby wzmocnić dialog z organizacjami pozarządowymi, wprowadzić dopłaty do pobytu dzieci w żłobkach prowadzonych przez podmioty niepubliczne oraz usprawnić system działania służb miejskich. Wspomina także o skorygowaniu zasad funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego oraz ustaleniu zasad udzielania wsparcia organizacjom społecznym.
Były wiceprezydent poświęca wiele uwagi śląskim tradycjom. Dlatego filar Miasto Dziedzictwa, polega głównie na kultywowaniu śląskości. Jeżeli Pierończyk zostanie prezydentem, w Kinie Patria i Muzeum Miejskim będą odbywały się dodatkowe lekcje śląskiego. Chciałby, aby w mieście działał pełnomocnik ds. inicjatyw dotyczących tradycji śląskich oraz kultury regionalnej. Jego celem jest również zadbanie o „świadków industrialnego dziedzictwa”, czyli m.in. o Wielki Piec Huty Pokój, Szyb Wanda Kopalni Pokój oraz Szyb Franciszek kopalni Wolfgang.
Konwencja Wyborcza Michała Pierończyka
Podczas spotkania zaprezentowany został także nowy spot wyborczy. Michał Pierończyk podczas swojego wystąpienia zachęcił także wszystkich do zagłosowania w najbliższych wyborach.
- Szanowni Państwo jeszcze raz zachęcam do udziału w wyborach. Zachęćcie także wszystkich Waszych członków rodziny, sąsiadów, żeby szli do wyborów i głosowali. Bardzo proszę o wsparcie i o głosy. Głos na mnie - na moją kandydaturę - podsumował Michał Pierończyk.
Zobaczcie, jak przebiegała konwencja Michała Pierończyka.
Michał Pierończyk
Michał Pierończyk urodził się w 1977 roku w Rudzie Śląskiej. Jest magistrem prawa – ukończył Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Warszawie. Michał Pierończyk był radnym Rady Miasta Ruda Śląska w latach 2006 – 2010. W tym samym czasie zaangażowany był w działania organizacji pozarządowych. Od grudnia 2010 piastował stanowisko wiceprezydenta Rudy Śląskiej. Odpowiedzialny był za sprawy zagospodarowania przestrzennego. Nadzorował prace Wydziałów: Rozwoju, Zamówień Publicznych, Inwestycji, Urbanistyki i Architektury, Lokalowego, a także Biura Geodety Miasta i Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.
- Jestem przekonany, że bogate doświadczenie w pracy samorządowej, w szczególności poprzez nadzór nad realizacją inwestycji miejskich, pozyskiwaniem środków zewnętrznych oraz nad planowym procesem rewitalizacji, pozwoli na skutek wyboru mieszkańców na pełnienie funkcji prezydenta. Pozwoli także na kontynuację dobrych działań oraz wprowadzenie korekty tam, gdzie w opinii mieszkańców, wydaje się to niezbędne. W trudnych czasach dla samorządu, jako rodowity rudzianin, znający Miasto „od podszewki”, czterokrotnie wybierany już przez mieszkańców do Rady Miasta (2006, 2010, 2014, 2018), stawiam na współpracę ze wszystkimi pragnącymi dobra mieszkańców i Miasta, oraz na stały dialog z mieszkańcami, tak aby Miasto Ruda Śląska dalej kroczyło ścieżką rozwoju i było – zgodnie z wizją zawartą w Strategii Rozwoju Miasta do 2030 roku – „Miastem dzielnic, które nie dzielą; Miastem dobrym do pracy, zamieszkania i wypoczynku” - pisał Michał Pierończyk.
Czy jego doświadczenie w rudzkim samorządzie przekona wyborców? Tego dowiemy się już 11 września.
Komentarze (4) DODAJ