Jaką poduszkę do medytacji wybrać?
Dodano:
Czas czytania: 5 min.

Jaką poduszkę do medytacji wybrać?

Medytacja zaledwie na przestrzeni kilkunastu lat zyskała olbrzymią popularność i zaufanie rzeszy Polek i Polaków. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę jej zbawienny wpływ na codzienne funkcjonowanie. Doskonale redukuje stres i napięcia mięśniowe, jednocześnie dodając energii i poprawiając ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Naturalnie więc pojawiają się pytania, jaką poduszkę do medytacji wybrać, aby zapewnić sobie najlepsze efekty.

  1. Jaką poduszkę do medytacji wybrać?
  2. Przygotowania do medytacji – poduszka i jej zalety.
  3. Poduszki medytacyjne – szeroki wybór.

Czym jest medytacja? Jakie daje efekty? Najlepszą odpowiedzią na te pytania jest: "sprawdź izobacz na własnej skórze!" Pewnym jest, że przy odpowiednim skupieniu i zaangażowaniu, pozytywne efekty odczujemy już po pierwszej medytacji. Ważne przy tym, abymieć świadomość, że w naszym otoczeniu naturalnie znajduje się wiele rozpraszaczy, a utrzymanie prawidłowej pozycji siedzącej (z wyprostowanym kręgosłupem) wymaga wprawy i wysiłku. Dlatego też od samego początku warto sobie ułatwiać to zadanie, dobierając poduszki medytacyjnej.

Jaką poduszkę do medytacji wybrać?

Odpowiednio dobrana poduszka umożliwi pełne skupienie poprzez stabilne podparcie (odciąży kręgosłup i stawy). Pamiętajmy przy tym, że nie są to produkty jednolite – na obecnymrynku dostępne są modele zróżnicowane pod kątem rozmiaru oraz kształtu (półksiężyca, okrągłe). Pośród nich na szczególne wyróżnienie zasługują tradycyjne japońskie poduszki typu Zafu. Dlaczego?

Ich podstawowym zadaniem jest ustabilizowaniepozycji i utrzymanie jej nawet podczas dłuższych sesji medytacyjnych (bez pojawienia się bólu i niewygody). Oczywiście wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany naszymi indywidualnymi predyspozycjami oraz oczekiwaniami. Dla przykładu: poduszka w kształcie półksiężyca doskonale sprawdzi się w przypadku osób z bólami w okolicach lędźwi. Z kolei niska poduszka (dopasowana do wzrostu) pozwala znaleźć kolanom prawidłowe podparcie.

Przygotowania do medytacji – poduszka i jej zalety

Zastanawiając się, czy i jaką poduszkę do medytacji wybrać, nie zapominajmy, że japońskie Zafu gwarantują nam pełen komfort niezależnie od warunków. Bez najmniejszych przeszkód wykorzystamy je w zaciszu domowym, w trakcie grupowych zajęć, ale też w terenie. Wykonane są z materiałów odpornych na uszkodzenia i przetarcia, a wszelkie zabrudzenia szybko i sprawnie usuniemy przy użyciu klasycznych domowych metod czyszczenia.

Ponadto dostępne są poduszki hipoalergiczne i antybakteryjne. Wypełniane są w 100% naturalnie, np. łuską gryki lub orkiszową (każda z nich posiada odmienne właściwości).

Poduszki medytacyjne – szeroki wybór

Wypełnienie poduszki przekłada się między innymi na komfort fizyczny użytkownika, utrzymanie prawidłowej postawy, również przy poszczególnych pozycjach medytacyjnych. W związku z tym warto pamiętać, że łuski gryki przeznaczone są przede wszystkim dla osób zmagających się z bólem kręgosłupa (na różnych jego odcinkach) oraz napięciami mięśniowymi i stresem. Poduszka ta świetnie sprawdzi się też jako swojego rodzaju masażer.

Z kolei poduszka z łuską orkiszową proponowana jest osobom wykonującym pracę siedzącą, ale też sportowcom. Jej działanie odciąża odcinek szyjny, rozluźniając tamtejsze mięśnie. Ponadto jest dobrymwsparciem podczas bóli menstruacyjnych.

Nie wiedząc, który dokładnie rodzaj poduszki do medytacji będzie dla nas odpowiedni, zawsze dopytujmy bezpośrednio u profesjonalnego sprzedawcy lub producenta. Wykorzystując wiedzę i doświadczenie, szybko nakierują na właściwe rozwiązanie.

Autor / Źródło
Artur Kristof / Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe