Dwa w jednym- prawo i biznes
Dwa w jednym- prawo i biznes
Dwa w jednym- prawo i biznes
Dwa w jednym- prawo i biznes
Dodano:
Czas czytania: 4 min.

Dwa w jednym- prawo i biznes

Brzmi ciekawie, jednak czy tego potrzebują młodzi ludzie? Czy pomysł połączenia dwóch rodzajów  studiów zda egzamin? To oceni czas jednak sam pomysł jest na pewno ciekawy i wydaje się być przyszłościowy. Połączenie kompetencji prawniczych z biznesowymi przy dzisiejszym rozwoju rynku pracy wydaje się być strzałem w dziesiątkę.
 
 
W obecnych czasach dylematemkażdego młodego człowieka jest wybór ścieżki zawodowej. Młodzież ma parę możliwości. Można albo skończyć edukację po technikum lub liceum, albo iść na studia. Z wyborem uczelni już od początku pojawia się problem – czy skorzystać z oferty prywatnych, czy państwowychuczelni. Kolejna sprawa to wybór pomiędzy studiami stacjonarnymi i zaocznymi. Następnie należy wybrać kierunek, dobrze żeby był zgodny z tym co lubimy robić, a najlepiej żeby na to właśnie było zapotrzebowanie na rynku.
 
 
Kierunki humanistyczne w dalszym ciągu są bardziej popularne niż te techniczne (najbardziej oblegane kierunki studiów w roku 2013/2014 w województwie śląskim to reżyseria, filologia angielska zespecjalnością tłumaczeniowa na chiński oraz japoński, na największej uczelni technicznej w regionie drugim najbardziej obleganym kierunkiem była filologia z językiem angielskim). Oznacza to, że absolwentom studiów humanistycznych coraz ciężej będzie znaleźć pracę. Wielu studentów myśli więc o założeniu własnego biznesu. Jednak same chęci nie wystarczą by biznes wypalił. Potrzebna jest solidna wiedza i przygotowanie młodego człowieka na różne sytuacje, jakie mogą go spotkać na drodze zakładania własnej firmy. Statystki GUS pokazują, że pierwszy rok „przeżywa” ok. 70% firm, a piąte urodziny obchodzi już tylko 1/3 przedsiębiorstw. Zarówno małym przedsiębiorstwom, jak i dużym korporacjom potrzebne jest profesjonalne wsparcie w zakresie prawa. „W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie od października rusza nowy kierunek: prawo w biznesie. – mówi Adam Maliszewski, kierownik działu marketingu. - Jest to połączenie studiów prawniczych z biznesowymi. WSB w Chorzowie bardzo szybko reaguje na zmiany rynku, w ofercie są tylko takie kierunki na jakie jest zapotrzebowanie. Nasza uczelnia wypracowała dużą sieć kontaktów z przedsiębiorstwami w ramach programu partnerstwa biznesowego. Umożliwia nam to ciągły kontakt bezpośrednio z przyszłymi pracodawcami studentów”. 
 
 
Prawo nadal jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów. Wiedza i praktyka zdobyta podczas studiowania prawa w biznesie jest pogłębiona o kompetencje związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa w warunkach konkurencji rynkowej, zarządzania strategicznego, czy negocjacji biznesowych. 
 
 
Nie tylko wachlarz specjalności uruchamianych wraz z tym kierunkiem pozwala każdemu sprecyzować ścieżkę kariery by potem stać się prawnikiem – specjalistą w wybranej przez siebie branży. Według rankingu „Perspektyw” Wyższe Szkoły Bankowe są najlepiej oceniane przez pracodawców. Doskonale przygotowują – dzięki praktycznej nauce i profesjonalnemu wykształceniu – studentów do funkcjonowania na wymagającym rynku pracy.
 
 
 
 
Autor / Źródło
Barbara Łukomska-Piłat / WSB

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe