Czy warto kupić samochód poleasingowy?
Dodano:
Czas czytania: 4 min.

Czy warto kupić samochód poleasingowy?

Samochody poleasingowe to świetna opcja dla przedsiębiorców, którzy chcą nieco zaoszczędzić na utrzymaniu firmowej floty pojazdów. Decydując się na auta z drugiej ręki oddane po zakończonych umowach leasingowych, wciąż możesz cieszyć się niezawodnością i komfortem podróżowania, ale w niższych cenach niż w przypadku zakupu fabrycznie nowego pojazdu. A zatem sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na poleasingowe samochody i ile możesz zyskać.

Samochód poleasingowy, czyli jaki?

Wśród przedsiębiorców w Polsce samochody poleasingowe są coraz chętniej wybierane podczas budowania firmowej floty aut. Jeśli potrzebujesz komfortowych i w 100% sprawnych pojazdów, ale jednocześnie szukasz oszczędności w firmowym budżecie, koniecznie weź pod uwagę modele poleasingowych pojazdów dostępnych w ofercie mAuto.

Pod definicją samochodu poleasingowego kryją się samochody, które były już używane przez przedsiębiorców w ramach umowy leasingowej lub najmu długoterminowego. To kilkuletnie pojazdy, które wciąż są utrzymane w bardzo dobrym stanie i umożliwiają komfortową jazdę bez poważniejszych awarii.

Wyróżnikiem samochodów poleasingowych jest przede wszystkim atrakcyjniejsza cena zakupu w porównaniu do fabrycznie nowych aut. Niekiedy oszczędności sięgają nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, zależnie od wybranego modelu, marki i rocznika.

Co warto wiedzieć o autach poleasingowych?

Samochody poleasingowe to prawie nowe pojazdy z pewną historią udokumentowaną w książce serwisowej. Cechy aut oddanych do leasingodawcy po zakończonych umowach finansowania w ramach leasingu lub najmu długoterminowego to:

  • bardzo dobry stan techniczny (w przypadku modeli dostępnych w mAuto wiele aut jest zweryfikowanych przez ekspertów),
  • niewielki przebieg,
  • maksymalnie kilkuletni rocznik auta,
  • brak ukrytych wad, usterek,
  • nienaganna historia pojazdu bez udziału w kolizjach.

Wbrew powszechnej opinii samochody poleasingowe nie mają nic wspólnego z nadmiernym wyeksploatowaniem i pogorszonym stanem technicznym oraz wizualnym. Jeśli zdecydujesz się kupić poleasingowy pojazd, nie musisz obawiać się o jego stan.

Większość leasingobiorców mocno dba o eksploatowane auta – także pod względem obowiązkowych przeglądów serwisowych. Dzięki temu mamy pewność, że wybór używanego pojazdu w ramach nowej umowy leasingowej na firmę jest w 100% bezpieczną transakcją.

Jak kupić samochód poleasingowy?

Zanim zdecydujesz się kupić poleasingowe auto, musisz dokładnie oszacować potrzeby swojego przedsiębiorstwa. Na początek ustal, w jakim celu będzie wykorzystywany wybrany pojazd. Jeśli szukasz poleasingowego samochodu dla przedstawiciela handlowego, stawiaj na komfort, dużą przestrzeń bagażową i niezawodne jednostki silnikowe.

W przypadku kompletowania floty pojazdów poleasingowych dla kadry zarządzającej w firmie (np. dla prezesa) możesz wybrać modele aut o reprezentatywnej formie. Tutaj dobrym wyborem będą pojazdy wyższej klasy, które zapewniają wygodę podróżowania i dobrze się prezentują.

Kluczowe czynniki, które warto przeanalizować przed zakupem samochodu poleasingowego to:

  • cena pojazdu,
  • rodzaj wyposażenia,
  • marka i model,
  • opinie użytkowników,
  • przebieg,
  • typ skrzyni biegów,
  • rodzaj paliwa,
  • typ samochodu np. SUV, sedan, hatchback.

Warto też sprawdzić, czy wybrany samochód poleasingowy jest utrzymany w dobrym stanie technicznym i wizualnym. W przypadku modeli dostępnych w ofercie mAuto gwarantem jakości jest certyfikacja DEKRA. Na tej podstawie skrupulatnie analizowany jest stan mechaniczny i wizualny każdego pojazdu poleasingowego udostępnionego do dalszej odsprzedaży.

Ile możesz zaoszczędzić na pojazdach poleasingowych w firmie?

Oszczędności związane z zakupem samochodu poleasingowego są odczuwalne niemalże od razu. Już podczas przeglądania ofert na auta po zakończonych umowach leasingowych zauważysz, że wyjściowe ceny są nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych niższe w porównaniu do nowych aut. Niższe ceny rzutują też na atrakcyjniejszą wysokość miesięcznej raty leasingu

Autor / Źródło
Sylwia Machowska / Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe