Fałszywy pracownik socjalny ukradł 91-letniej rudziance oszczędności życia
Dodano:
Czas czytania: 2 min.

Fałszywy pracownik socjalny ukradł 91-letniej rudziance oszczędności życia

Do kradzieży gotówki z mieszkania przez fałszywego pracownika socjalnego doszło w dzielnicy Ruda.

Przestępca, wykorzystując wiek pokrzywdzonej, a także jej zaufanie do instytucji, skradł wszystkie oszczędności. Rudzcy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wizyty różnego rodzaju fachowców czy też pracowników instytucji zaufania publicznego.

Nie każdy z nich to uczciwy pracownik!

Tym razem do kradzieży pod legendą pracownika socjalnego doszło w Rudzie Południowej. Do mieszkania 91-latki zapukał mężczyzna podający się za pracownika socjalnego. Kiedy oszust został wpuszczony do mieszkania, wykorzystał nieuwagę starszej pani i dokonał kradzieży gotówki. Dopiero po wyjściu mężczyzny, pokrzywdzona zorientowała się, że straciła swoje oszczędności i poinformowała o całym zdarzeniu rodzinę. Czynności w sprawie ustalenia tożsamości i zatrzymania sprawcy zuchwałej kradzieży trwają.

Rudzcy policjanci przypominają, że oszuści ciągle zmieniają legendy, aby uwiarygodnić swoją osobę w oczach ludzi, których chcą oszukać i okraść. Pamiętajmy, że przestępcy ci działają przede wszystkim w ciągu dnia i do zrealizowania swojego czynu potrzebują obecności domowników w ich mieszkaniu. Ich działanie oparte jest naudawaniu kogoś kim nie są, lub podawaniu fałszywego celu swojego przybycia. Podają się za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji, administracji, spółdzielni mieszkaniowej, akwizytorów, a nawet krewnych lub osoby z nimi związane. Każdorazowo, gdy pracownik administracji zapuka do naszych drzwi, możemy poprosić go, aby zaczekał chwile pod drzwiami, a w tym czasie możemy wykonać telefon do swojej spółdzielni z zapytaniem czy wysyłany był do nas ich pracownik. Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości pracownika, zawsze możemy umówić się na inny termin. Wybierzmy taki, w którym ktoś z rodziny lub sąsiadów podczas takiej wizyty będzie razem z nami obecny w mieszkaniu. Zawsze można zadzwonić na Policję pod numer 997 lub 112 informując o swoich podejrzeniach i poprosić o pomoc. Każde zgłoszenie jest bardzo dokładnie sprawdzane.

Autor / Źródło
Sylwia Machowska / KMP Ruda Śląska

Komentarze (4) DODAJ

ehs
Ostatnio słyszałam jak ktoś ukradł (metodą na wnuczka) innej staruszce OSZCZĘDNOŚCI ŻYCIA, czyli 10 tys. Nie wiem co bardziej smutne, sama kradzież czy, to że 10 tys to oszczędności życia? Chyba pisane nam na starość przymierać głodem :(
ehs napisał/a:
poxter
Rozejrzyj się trochę. Wielu nie ma i tych 10 tysięcy...
poxter napisał/a:
binia
91 lat?? To ludzie u nas tyle żyją???
binia napisał/a:
olo
Tak. Moja babcia ma 93 lata... Przedwojenny materiał...
olo napisał/a:

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe