65 lat minęło jak jeden dzień!
65 lat minęło jak jeden dzień!
65 lat minęło jak jeden dzień!
65 lat minęło jak jeden dzień!
65 lat minęło jak jeden dzień!
Dodano:
Czas czytania: 2 min.

65 lat minęło jak jeden dzień!

Młodzieżowy Dom Kultury w dzielnicy Ruda świętuje 65-lecie swojego istnienia. Wczoraj odbyła sie uroczysta gala, na której pojawiło się wielu gości i osób związanych z placówką. Nie zabrakło byłychpracowników oraz rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia. Podczas gali, osobom mocno zaangażowanym w działalność Domu Kultury, zostały też wręczone pamiątkowe statuetki. 

W ramach jubileuszu odbyło sie kilka imprez m.in.: 5 kwietnia w Muzeum Miejskim im. M. Chroboka odbył się wernisaż prac plastycznych wychowanków Bogusławy Trzcińskiej oraz wystawa plakatów sztuk teatralnych Teatru "Wizjer", działającego pod kierunkiem Jerzego Mazurka od 20 lat. Z koleiwczoraj w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury odbyła się uroczysta gala „Nasz drugi dom” ze spektaklem w reżyserii Danuty Szymczyk. Jeszcze dzisiaj, czyli 11 kwietnia o godz. 18:00, również w MDK, będzie miał miejsce koncert „Powrót do źródeł” w wykonaniu byłych i aktualnych wychowanków Studia Wokalnego pod kierunkiem Wojciecha Sanockiego.

- Nasza działalność odbywa się w trzech głównych sferach. Są to: zajęcia okresowe, takie jak warsztaty opiekuńczo-wychowawcze w czasie ferii zimowych i letnich, formy okazjonalne skierowane do lokalnej społeczności, czyli koncerty, festyny, dni otwarte, happeningi, akademie, rocznice historyczne oraz formy stałe – wylicza dyrektor Renata Buryan. – Codzienna aktywność to organizacja imprez, które na stały wpisały się już w nasz kalendarz, ale też prowadzenie regularnych zajęć w ramach kół zainteresowań. Tematyka jest przeróżna – od popularnych zajęć wokalnych, tanecznych, teatralnych, plastycznych, poprzez koła językowe, komputerowe, sportowe po spotkania miłośników wędkarstwa czy też haftu matematycznego – uzupełnia.

Celem działalności Młodzieżowego Domu Kultury jest kształtowanie, rozwijanie i promocja uzdolnień dzieci i młodzieży, pogłębianie ich wiedzy, zainteresowań, pomoc w zdobywaniu przez nich umiejętności, organizowanie imprez kulturalno–oświatowych dla środowiska lokalnego oraz różnych form rekreacji. Na zajęcia, które na stałe odbywają się w placówce, w ubiegłym roku uczęszczało prawie 600 wychowanków.

Autor
Karolina Bauszek-Żurek

Komentarze (4) DODAJ

zachwycona
Bardzo dobrze przygotowane występy dzieci. Gratulacje dla pracowników Domu Kultury.
zachwycona napisał/a:
mieszkaniec
Redakcja przezornie wycięła Państwa Bednarz :-)
mieszkaniec napisał/a:
jo
Co kapusto chcesz osiàgnąć tym wpisem.
jo napisał/a:
ryszard mryka
Było super! Pozdrawiam
ryszard mryka napisał/a:

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe