XVII Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych za nami!
Dodano:
Czas czytania: 3 min.

XVII Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych za nami!

Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych to już tradycja w Rudzie Śląskiej. Wczoraj w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty w odbyły się one po raz 17. 

XVII Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych

Wczoraj młodzi i dorośli artyści popisali się swoim talentem aktorskim i wokalnym na deskach Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. H. Bisty podczas Spotkań Aktorskich Osób Niepełnosprawnych, które po raz siedemnasty odbyły się w naszym mieście. 

- Bardzo dziękuję za kolejną ucztę artystycznych wrażeń. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem zaangażowania i pasji, które towarzyszyły wszystkim artystom. Dlatego z całego serca dziękuję Ośrodkowi dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa za organizację tego wydarzenia - napisała wiceprezydent Anna Krzysteczko.

Podczas wydarzenia publiczność mogła podziwiać występy "Aniołków" z Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Bykowinie, Zespołu Teatralno-Muzycznego "Od Serca", działającego w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa i Grupy Artystyczno-Filmowej "Ja, Jo" reprezentującej Warsztat Terapii Zajęciowej w Halembie, grupy "Żółta Ciżemka" z Chełmka, "Michalinek" z Częstochowy oraz "Jesteś Potrzebny" z Bielska-Białej.

- Zasadniczym celem przedsięwzięcia Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych jest stymulowanie i rozwijanie zainteresowań kulturalnychi artystycznych młodych, dorosłych osób niepełnosprawnych, szczególnie w zakresie działań scenicznych, teatralnych,  filmowych i muzycznych – mówi Dariusz Sitko, dyrektor Ośrodka dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Halembie.

Projekt jest zaproszeniem osób niepełnosprawnych do odważnego zaprezentowania swoich artystycznych zainteresowań, talentów i przeżyć lokalnej społeczności. Spotkania Aktorskie mają się przyczynić do rozpropagowania i podniesienia rangi ich twórczości, a przede wszystkim do wykreowania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych w społeczeństwie i pogłębienia więzi społecznych.

Autor / Źródło
Karolina Bauszek-Żurek / fot. UM Ruda Śląska

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe