Uroczyste otwarcie rynku orzegowskiego
Jak co roku Towarzystwo Miłośników Orzegowa wraz z Miastem Ruda Śląska zorganizowało Festyn Orzegowski. Podczas imprezy oficjalnie otworzono rynek przy ul. Witolda Czapli.
- Orzegów to prawdziwa perełka wśród dzielnic Rudy Śląskiej. Po wielu latach wreszcie doczekał się przestrzeni, która będzie integrować społeczność lokalną i stanowić piękną wizytówkę całego miasta. Cieszę się, że Towarzystwo Miłośników Orzegowa po raz kolejny wychodzi z inicjatywą, by wykorzystać potencjał tego miejsca oraz podejmuje działania, by tętniło ono życiem i przyciągało mieszkańców także innych dzielnic — mówiła Grażyna Dziedzic.
Festyn poprzedził wernisaż wystawy przygotowanej również przez członków towarzystwa pt. „100-lecie konsekracji kościoła pw. Michała Archanioła w Orzegowie". Mimo nieciekawie zapowiadającej się pogody na festyn przybyło sporo mieszkańców. Nie zabrakło dobrej zabawy i wspólnego biesiadowania przy kilkugodzinnej dawce muzyki. WystąpilI: Manix z zespołem bluesowym 3R12, Katarzyna Hampel-Sroka, Krzysztof Kuczka, Marian Brzoza, Grzegorz Szromik i Stach.
- Jeszcze całkiem niedawno wyglądało tu nieciekawie, bo jakby nie było to miejsce w centrum Orzegowa, w żaden sposób nie dodawało uroku ani pobliskiej restauracji, a już tym bardziej naszemu kościołowi — mówili przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Orzegowa. - Jest to kolejna duża inwestycja w naszej dzielnicy, kolejne po Burlochu i Centrum Inicjatyw Społecznych miejsce, w którym orzegowianie mogą przyjemnie i pożytecznie spędzić czas.
Przypomnijmy, że rewitalizacji poddana została przestrzeń pomiędzy ul. Czapli, Hlonda, Królowej Jadwigi i Huloka. Polegała w dużej mierze na wykonaniu nowej nawierzchni dwóch placów znajdujących się w tym miejscu. Inwestycja kosztowała ponad 3,5 mln zł. Zdecydowana większość tej kwoty pokryta została ze środków unijnych.
Na dolnym placu przy ul. Czapli wybudowano fontannę, która posiada 5 dysz z podświetleniem. Ciekawym elementem architektonicznym jest tzw. domek wodny, czyli obiekt kubaturowy, w którym znajduje się automatyka i technologia wody dla fontanny. Budynek nawiązuje do tamtejszej zabudowy. Wykonany został z cegły klinkierowej. Na ścianie od strony rynku zainstalowany został podświetlony zegar.
Komentarze (24) DODAJ
Grażyna Dziedzic nawet jeśli wygra wybory nigdy nie zostanie prezydentem wszystkich rudzian, bo sama tego nie chce!!! Ona chce podziału społeczności, kosztem bezpieczeństwa!! Nie zasługuje by być Prezydentem Miasta Ruda Śląska!!!!
Bardzo dobra współpraca z władzami miasta służy rozwojowi dzielnicy.
Brawo!!!
Jak sami nie zrobimy nic to nikt nie zrobi wszystko za nas
doczekamy się REALIZACJI PROJEKTOW z budżetu obywatelskiego z zeszłego roku? Niebawem nowe głosowanie a realizacji projektów zeszłorocznych brak...głosowanie dla samego głosowania? ?? Czy ktoś wie cos na ten temat? ??