Wielki Piec Huty Pokój bierze udział w plebiscycie "Śląska Lokacja Filmowa 2021"
Dodano:
Czas czytania: 4 min.

Wielki Piec Huty Pokój bierze udział w plebiscycie „Śląska Lokacja Filmowa 2021”

Wielki Piec Huty Pokój został wybrany jako jedno z najbardziej filmowych miejsc w regionie i bierze udział w plebiscycie "Śląska Lokacja Filmowa 2021". Głosowanie potrwa do końca czerwca.


Plebiscyt "Śląska Lokacja Filmowa 2021"

Mieszkańcy województwa śląskiego już po raz drugi mogą wybrać miejsce z największym filmowym potencjałem w regionie. 21 kwietnia zakończył się nabór zgłoszeń do organizowanego przez Instytucję Filmową Silesia Film i Silesia Film Commission plebiscytu "Śląska Lokacja Filmowa 2021". Spośród blisko 50 zgłoszonych obiektów i lokalizacji z 24 miejscowości województwa śląskiego, komisja, biorąc pod uwagę m.in. unikatowość i wyjątkowe walory filmowe zgłoszonych propozycji wybrała pięć finałowych lokacji. Są to:  

Jury obradowało w wyjątkowym składzie:

  • Joanna Macha – scenografka (m.in. "Córki dancingu", "Pokot", "Podatek od miłości", "Jack Strong", "Drogówka", "Wenecja"), 
  • Michał Śliwkiewicz – kierownik produkcji ds. lokacji ("Zimna wojna", "Ja teraz kłamię", "Wspomnienie lata"),
  • Anna Szrama – zastępca dyrektora IF Silesia Film 
  • oraz Patrycja Młynarczyk – szefowa Silesia Film Commission.


Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej

Walory Wielkiego Pieca doceniła już komisja konkursowa. Teraz zwycięzca zostanie wybrany w głosowaniu internetowym, które odbywa się na stronie http://plebiscyt.silesiafilm.com/ Można oddać jeden głos dziennie z tego samego IP komputera. Głosowanie potrwa do końca czerwca. Obiekt ma szansę nie tylko na prestiżowy tytuł, ale również nagrodę wartości 2 tys. zł, za którą organizatorzy zrealizują spot promocyjny.

Wielki Piec wzniesiony został na terenie Huty Pokój w Rudzie Śląskiej w 1968 roku. Wybudowano go 19 metrów od miejsca, w którym stoi obecnie, a następnie przesunięto do obecnej lokalizacji. Operację przesuwania obiektu ważącego 1780 ton uznano za jeden z największych sukcesów technicznych huty i była to jedna z pierwszych tego typu operacji w Europie. Od 2012 roku decyzją Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach obiekt wpisany jest do rejestru zabytków.

Autor / Źródło
Karolina Bauszek-Żurek / Instytucja Filmowa Silesia Film

Komentarze (4) DODAJ

rudzy
Głos oddany.
rudzy napisał/a:
eko
Ja ja tam pewno pojemy do syta.
eko napisał/a:
boluś
MAD MAXA tam bydom kryncić ? abo inksze katastroficzne?
boluś napisał/a:
cymycnciok z chropaczowa
Grubbedżilla mo tytuł. Ło chopie co roł pod ziymiom i roz[...]cył cało Ruda łod spodku a potym żar klapsznity pod grubom a inne grubiorze klaskali i chałpy sie walili na potynga. Pszi tym piecu grubiorze czaskali selfiki na portal mojanierentownogruba.peel.
cymycnciok z chropaczowa napisał/a:

Adres email nie będzie widoczny na liście komentarzy.

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe